ÚvodVše o kamenechFeng ShuiBagua ve Feng Shui

Bagua ve Feng Shui

Bagua (také ba gua, ba-gua) se překládá jako osm trigramů, resp. „ba“ = 8 a „gua“ = plocha nebo trigram. Jedná se o symbol reprezentující přírodu tak, jak je popsána v čínské Knize proměn.
Bagua je osmihranný symbol zobrazující osm bodů kompasu, přičemž podle čínského kompasu je nahoře jih. Trigramy představují osm směrů, skládají se z kombinací tří čar životní síly Jang a tří čar životní síly Jin. Pomocí kompasu lze určit pozitivní a negativní směry 8 oblastí života:

Li – směrem na jih, představuje postavení v komunitě, slávu a reputaci. Element oheň. Barva červená.
Kuen (Kchen) – směrem na jihozápad, představuje lásku, partnerské vztahy a manželství. Element země. Barva růžová.
Dwei (Tchuej) – směrem na západ, představuje děti a tvořivost. Element kov. Barva bílá nebo pastelové.
Chyan – směrem na severozápad, představuje ochotné, vstřícné a užitečné lidi. Element kov. Barvy bílá, stříbrná a šedá.
Kan – směrem na sever, představuje kariéru a životní pouť. Element voda. Barvy černá a námořní modř.
Gen – směrem na severovýchod, představuje duchovní růst. Element země. Barva modrá.
Jen (Čchen) – směrem na východ, představuje zdraví. Element dřevo. Barva zelená.
Hsun (Sun) – směrem na jihovýchod, představuje peníze. Element dřevo. Barvy červená a purpurová.
Uprostřed se nachází Jang a Jin, představuje rovnováhu, fyzické a duchovní zdraví a vitalitu. Element země. Barva žlutá.
Jing a Jang jsou 2 univerzální životní síly, vzájemně neoddělitelné, vzájemně působící a ovlivňující protiklady. Jin energie je vnímána jako intuitivní, pasivní a poskytuje tichou duchovní sílu. Jang je životní energie aktivní, dynamická a temperamentní. Poskytuje sílu fyzické energie. Společně by měly vytvářet pozitivní energii a být v souladu.

Ve Feng Shui je ba-gua starověký energetický systém, který odpovídá životní cestě. Používá se ke zjištění, jak konkrétní části obydlí, nebo kanceláře ovlivňují různé oblasti našeho života, jako je láska, finance, zdraví aj. Ukazují jak změnit a vylepšit energetická centra, umožnit tok pozitivní energie a stanovit cíle, neboť vše, co nás obklopuje, má svou specifickou energii, která ovlivňuje úspěch nebo naopak selhání v našich životech.

Jakým způsobem nám Feng Shui pomáhá v oblasti fyzické?
Pozitivní tok energie ovlivňuje rozmístění nábytku, ostré vs. oblé hrany, zrcadlo nasměrované k posteli (by mělo být odstraněno). Na lustr nebo do okna je vhodné zavěsit Feng Shui křišťálový závěs https://www.nefertitis.cz/kristalove-zavesy-pro-feng-shui nebo postavit Feng Shui stromeček z polodrahokamů: https://www.nefertitis.cz/feng-shui-stromecky-z-polodrahokamu

 

 

 
© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty