ÚvodVše o kamenechKameny pro čakryČakra solar plexu - Manipura

Čakra solar plexu - Manipura

Čakra solar plexu, také pupeční čakra - Manipura, 3. čakra pozitivně ovlivňuje komplexní emoce, osobní sílu, potlačuje strach, ovlivňuje názory. Její barva je žlutá, symbolizuje optimismus, osvícení, vřelost a srozumitelnost. Žlutá je barvou přicházejících a sílících slunečních paprsků a vřelosti, kterou s sebou přináší. Je barvou lidí narozených ve dnech počínajícího léta, v období od 22. června do 22. července, tj. ve znamení Raka. Je tedy barvou poloviny roku, úspěšného začátku nové cesty, příslibů a naplněných slibů a "slunečného" optimismu. 

Třetí čakra je sídlem emocí - hněvu, strachu, viny, sobectví, nezdravých tužeb. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita. Solární čakra představuje naše centrum síly. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie.
Třetí čakrou vnímáme přímé vibrace ostatních lidí. Když například cítíme hrozící nebezpečí, čakra se stáhne, což je obranný mechanismus. Nenastává to v případě, že máme v sobě hodně světla, které kolem nás vytváří ochranný obal.

Při správné funkci třetí čakry jsme vitální, žijeme ve vnitřní i vnější harmonii a jsme schopni projevit své city a emoce. Máme v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jsme spokojení s postavením v životě. Při jednostranném vlivu či chybné funkci pociťujeme strach, nevyrovnanost, bázlivost, jsme unavení a frustrovaní, ale máme i snahu vše ovlivňovat.

Umístění: je umístěna v oblasti solárního plexu (nad pupkem, pod hrudním košem).

Barva: žlutá či zlatožlutá.

Element: oheň.

Smyslová funkce: zrak.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty