ÚvodVše o kamenechKameny dle ZvěrokruhuRak v barvomluvě žluté

Rak v barvomluvě žluté

                                                       Rak - znamení                                                        

Lidem narozeným v období od 22. června do 22. července, tedy RAKŮM, jsou tradičně přiřazeny žluté drahé kameny.

Rak patří mezi vodní znamení, vládne mu Luna (Měsíc). Raci jsou tradicionalisté, i když mají rádi dobrodružství a vše, co je neznámé. Pro vše se umějí snadno nadchnout, mají cit pro poctivost, jsou citliví a vnímaví.

Drahými kameny pro znamení Raka jsou: achát mechový, achát stromečkový, amonit, avanturín, beryl, citrín, granát, chalcedon, chryzopras, jadeit, jantar, jaspis (zelený), kalcit, karneol, křišťál, lávový kámen, menalit, měsíční kámen, nebula, opál, perla, rodochrozit, rodonit, rubín, růženín, safír, sardonyx, smaragd, šungit, turmalín (růžový), tygří oko, tyrkys.

Kameny žluté barvy jsou symbolem optimismu, osvícení, vřelosti a srozumitelnosti.  Žlutá je barvou přicházejících a sílících slunečních paprsků a vřelosti, kterou s sebou přináší. Je barvou zářivých dní nastupujícího léta a jak Slunce z oblohy svítí na krajinu, jeho žluté paprsky přináší sílu osvícení a podporují hledání poznání. Je barvou letního slunovratu v čase jasných dlouhých dní, barvou tepla.
Žlutá je barvou lidí narozených ve dnech počínajícího léta, tj. ve znamení Raka. Je tedy barvou poloviny roku, úspěšného začátku nové cesty, příslibů a naplněných slibů a "slunečného" optimismu. 

Kameny žluté barvy dávají sílu upevnit nové vztahy a zájmy. Pomáhají vidět věci novým způsobem a stát se tak osvícenými. Do našeho života vnáší srozumitelnost a zvyšují optimismus a chuť do nových věcí a činů, což je smyslem života a vztahů.  Někdy mohou být žluté kameny zaměňovány za zelené, zejména v případě, kdy je potřeba se zaměřit na nové začátky a růst. Zelená je barva psychického růstu a obnovy. Používá se při úsilí, které je zaměřeno na růst zejména fyzických věcí. Žluté kameny a krystaly se používají pro nové začátky, pro podporu úsilí, pro nové projekty v případě, že objektivně není současně nutný i růst fyzický. Naopak pro úspěšné vytvoření např. zahrady jsou nejlepší zelené talismany.

Kdy potřebujete světle žluté kameny?

Světlejší odstíny žluté, např. citrín, jsou používány pro udržení povědomí důležitosti a významu věcí, zejména když den co den je stejný, což může vést k zapomnění. Hojně jsou používány pro zajištění nových vztahů a přátelství a pro prokázání dobré komunikace. Zvyšují sílu vědomí toho, že se dokážete zaměřit na potřeby lidí, které chcete poznat. Tyto kameny potřebujete pro dosažení osvícení, pro optimismus, realizmus, vřelost a sebeovládání. Umožní Vám využít vlastní energii k tomu, abyste si uvědomili své okolí a odlišnosti pocházející od ostatních. Použijte tyto krystaly pro zlepšení komunikace v rámci rodiny, zejména s dětmi.

                   Náramek ze sekaného citrínu        Citrín - stříbrný přívěsek                        Jaspis žlutý, peříčkový

Tmavě žluté krystaly podporují sílu a energii srozumitelnosti, které pocházejí z pravého vědomí a koncentrované žluté energie. Tmavě žlutá prolíná mladistvost probuzení s dospělostí a delší bdělostí a ostražitostí a rostoucí zralostí. Tmavě žlutý paprsek vlivu je velmi užitečný pro radost a utužení vztahu. Použijte jej k okořenění vztahu nebo přátelství, v případě, že by mohly být opomíjeny. Tmavě žluté krystaly jsou také vynikající pomocníky, když je potřeba rozhodnost, přesnost, nebo přesvědčivost. Jsou nazývány "kameny prodavačů", protože mohou přinést úspěch v úsilí o sebe sama, produkty nebo služby ostatním.

              Tygří oko tromlované             Citrín - drúza                Shamballa náramek - tygří oko

I když jsou žluté drahé kameny, polodrahokamy a krystaly určeny zejména lidem narozeným ve znamení Raka, může si je samozřejmě pořídit kdokoli jiný. Nejen pro jejich pozitivní účinky v oblasti fyzické, duševní a duchovní, ale třeba i jen tak, třeba proto, že jsou krásné, nebo pro radost a potěšení!

Léčivé kameny Nefertitis.cz

http://www.nefertitis.cz/

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

 

 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty