ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůCandy aragonit

Candy aragonit

Aragonit získal svůj název podle místa objevu v provincii Aragonu ve Španělsku. Jedná se o uhličitan vápenatý a vyskytuje se v barvě bílé, šedé, žluté, světle modré, fialové, hnědé nebo je bezbarvý. Velmi vzácná kombinace aragonitu žluto-hnědé barvy se nazývá „candy“, tj. karamelový aragonit a pochází z z jediného místa na světě, Maroka.

Aragonit Candy Maroko přívěsky stříbro kolekce pro FB

Aragonit je velmi silným uzemňujícím kamenem, což znamená, že je vhodný k tlumení stresu a hněvu. Podporuje rovnováhu a harmonii, otevírá mysl novým vizím, posiluje sebedůvěru a pocit vlastní hodnoty a zvyšuje spolehlivost a disciplinovanost. Pomáhá posouvat vlastní vědomí k vyššímu „Já“. Zesiluje energii a tradičně se používá při chronické únavě k jejímu potlačení.

Aragonit je kamenem vhodným pro meditace. Jedná se o kámen, o kterém se věří, že posiluje hluboké myšlení a je proto velmi užitečný jak v osobním životě, tak v kariérním růstu. Pomáhá učit se s otevřeným srdcem, pochopit a předávat informace, zlepšuje komunikaci. 

Aragonit harmonizuje především kořenovou čakru, čakru sakrální a solar plexu, ale do určité míry ovlivňuje všechny čakry. Je to stabilizující kámen, užitečný pro ty, kteří se potřebují zbavit problémů vycházejících z minulosti. Harmonizací sakrální čakry stimuluje energii Kundalini, podporuje sexuální touhu a pocity a může tak zlepšovat vztah mezi partnery. Ve vztahu k sakrální čakře, je karamelový aragonit považován za kámen pravé lásky. Ztělesňuje mužskou energii, používá se pro podporu vůle a sexuality. Kousek aragonitu pod polštářem může zmírnit nespavost.
Jako osobní kámen je přiřazen především znamení Kozoroha.

Zajímavostí je, aragonit v podobě miniaturních destiček je součástí korálů, perleti v mušlích a schránek měkkýšů. Jeho tvrdost je dána spojením organickými polymery a proteiny.

Aragonit se v minulosti používal k vyhnání nemoci z těla a pro tyto účely se vkládal pod jazyk. Vyráběli se z něj masky, sochy a další objekty. Šestihranné formy symbolizují hexagram a Davidovu hvězdu. Aragonit vyzařuje energii, která má vztah k celému vesmíru, podporuje individualitu duše, duchovní růst skrze životní zážitky a události.

Aragonit je možné používat ve formě surového krystalu, šperku nebo např. elixíru, především na jaře, kdy pomáhá proti jarní únavě.

Léčebné využití: historicky se aragonit používal k potlačení nachlazení, zbavení zimnice, proti chronické únavě a proti nespavosti.

Země původu: Maroko.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty