ÚvodVše o kamenechVlastnosti a účinky kamenůKameny proti stresu, úzkosti, obavám

Kameny proti stresu, úzkosti, obavám

Víte, které kamínky je vhodné mít pro chvíle relaxace, uvolnění napětí, tlumení úzkosti, potlačení stresu a obav?

Příčiny napětí, stresu, úzkostí, obav a strachu mohou být různé a častěji se jedná spíš o soubor různých příčin, než o jednu samostatnou. V první řadě je důležité snažit se odstranit příčinu, naučit se kompenzovat případný stres fyzickými nebo psychickými aktivitami, jako pohyb obecně, tvořivá činnost, relaxace v přírodě, při hudbě, při čtení apod. Součástí je úprava životosprávy, jako je dostatečný odpočinek, spánek, pitný režim, vyvarování se nadměrné konzumace alkoholu, kouření… tedy úprava celkového životního stylu, aniž bychom se vymlouvali na obvyklé „nemám čas“ nebo „nestíhám“.
Další možností jsou léčivé přípravky, ať už chemické, ale také přírodní produkty jako např. čaje a čajové směsi nebo alternativní homeopatika, která se též řadí mezi léčivé přípravky.

„Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidech a lidskosti nejvíc překvapuje, odpověděl: „Lidé, protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, a tak nežijí ani v přítomnosti ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili.“

Proti napětí, stresu, obavám a úzkosti se tradičně používají tyto kameny:

Achát krajkový modrý, amazonit, ametyst, aragonit, avanturín, azurit, citrín, chalkopyrit, chryzokol, chryzopras, hedenbergit, hemimorfit, indigolit, jantar, kalcit, kunzit, labradorit, lapis lazuli, manganokalcit, pyrit, rubín, safír, sodalit, stilbit, thulit, turmalín zelený, zirkon

Pro chvíle relaxace, uvolnění napětí, tlumení úzkosti, potlačení stresu, obav a strachu se tradičně používá achát krajkový modrý, amazonit, ametyst, aragonit, avanturín, azurit, citrín, chalkopyrit, chryzokol, chryzopras, hedenbergit, hemimorfit, indigolit, jantar, kalcit, kunzit, labradorit, lapis lazuli, manganokalcit, pyrit, rubín, safír, sodalit, stilbit, thulit, turmalín zelený, zirkon a další.

Achát krajkový, nazývaný též „kámen smíchu“ nebo „šťastná krajka“. Je spojen s oslavami slunce a tance a přináší radost těm, kdo ho nosí. Je kamenem podpory a povzbuzení pro myšlenky a optimismus. Achát bývá nazýván též pozemskou duhou, protože v sobě soustřeďuje pásy téměř každé barvy vyskytující se v přírodě. Historicky byl achát objeven s artefakty neolitických lidí a byl používán jako amulet.

achat-krajkovy-laguna-lace-prsten-stribro-ls-508-11

Avanturín se používá pro uklidňující energii, která vede k harmonii, tiší nervozitu, hněv a podráždění a tlumí stres každodenního života. Je kamenem štěstí, talismanem pro klidný spánek a potlačení úzkosti. Je vhodný k podpoře optimismu, radosti a naděje, k hledání nového směru a nových cílů.  

avanturin-zeleny-tromlovany-11

Citrín = štěstí, hojnost, prosperita. Používá se pro udržení povědomí důležitosti a významu věcí, zejména když den co den je stejný, což může vést k zapomnění, pro zajištění nových vztahů a přátelství a pro prokázání dobré komunikace. Používá se pro svou energii, podporu tvůrčích schopností a pro uzemnění negativní energie. Je kamenem nových začátků, přílivu nové energie a radosti ze života.

Rubín je ohnivý a podmanivý drahý kámen, obecně považovaný za velký skvost, čímž se stal „králem mezi kameny“ i „kamenem králů“. Rubín je talismanem vášně, ochrany a prosperity. Ne nadarmo je 40. výročí svatby rubínové. Jeho zářící odstín podněcuje představu nehasnoucího plamene. Je prokázáno, že červená barva stimuluje, a proto mohou být kameny této barvy dobrým pomocníkem proti smutku. Protože rubín symbolizuje slunce, je vhodným kamenem zvlášť pro letní dny.

Safír, jehož jméno je odvozeno z řečtiny a znamená „modrý“, je léčivým kamínkem vhodným pro zlepšení komunikace, vyjadřování a formulování myšlenek. Jeho modrá barva uklidňuje, potlačuje stres a smutek. Je považován za kámen moudrosti, prosperity, bohatství a za ochránce pravé lásky. Je dárkem vhodným k 45. výročí svatby.

citrin-extra-naramek-sekany-11 rubin-kulate-nausnice-stribro-11rubin-privesek-stribro-ls-207-11safir-prsten-stribro-lu-1104-11achat-krajkovy-laguna-lace-tromlovany-11 

Kameny můžete mít v podobě tromlů, šperků, ať už přívěsků, náramků, náušnic nebo prstýnků, v podobě figurek andělů nebo třeba jako svícen na nočním stolku.

Přečtěte si také: https://www.nefertitis.cz/kameny-pro-klidny-spanek-proti-nespavosti/

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu a užívání léčivých přípravků. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek a psychickou podporu ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty