ÚvodVše o kamenechKameny pro čakryKorunní čakra - Sahasrara

Korunní čakra - Sahasrara

Korunní nebo také temenní čakra - Sahasrara, 7. čakra pozitivně ovlivňuje čisté vědomí, duchovní jednotu, meditace, karmu. Její barva je bílá, fialová nebo zlatá. 

Bílá barva přináší sílu osvícení, představuje jednotlivé cykly v přírodě. Je symbolem čistoty, jednoty a nevinnosti, symbolem energie, povzbuzuje sebepoznání, myšlenkové myšlenkové pochody a vnímání vlastního vědomí. 

Fialová symbolizuje tvořivost, nové začátky a poznání. Fialová je barvou lidí narozených v době, kdy starý rok odchází a nový rok dosahuje zimního slunovratu, tj. 22. prosince až 20. ledna, lidí narozených ve znamení Kozoroha. Fialová v sobě kombinuje ohnivou vášeň červeného paprsku a intuici fialové barvy. Pomáhá nahlédnout do našich emocí a logiky, je barvou porozumění a sebepoznání. 

Zlatá symbolizuje úspěch, nadšení, štěstí a moc. Vibrující kombinace čistě žluté barvy s oranžovou barvou radosti dává dohromady královskou zlatou, která je barvou lidí narozených v magickém měsíci v polovině léta, tj. 23. července až 22. srpna, ve znamení Lva.

Korunní čakra je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku, obsahuje všechny energie nižších center. Sedmá čakra je výchozím bodem pro projevy energií všech ostatních čaker. Je to místo odkud začala naše cesta životem, sem se vrátíme na konci našeho vývoje. Rozvíjením sedmé čakry se také uvolňují poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají kmitat na, pro ně možných, nejvyšších frekvencích.

Rozvinutá korunní čakra přináší moudrost, duchovní spojení a sjednocení s vyšším bytím. Bez otevřené sedmé čakry budeme mít stále pocit oddělenosti od plnosti bytí, stále nebudeme zcela zbaveni pocitu strachu. Nedostatek energie v sedmé čakře se projevuje pasivitou, apatií a zmateností. Naopak při nadbytku nerealizované energie dochází k frustracím, depresím, či nevypočitatelným myšlenkovým formám.

Umístění: leží na temeni hlavy.

Barva: fialová, bílá nebo zlatá.

Element: myšlení.

Smyslové vnímání: všechny smysly.

Základní princip: čisté Bytí, znát.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty