ÚvodVše o kamenechKameny pro čakryKrční čakra - Vishuddha

Krční čakra - Vishuddha

Čakra hrdla nebo krční, či komunikační čakra - Vishuddha, 5. čakra pozitivně ovlivňuje sebevyjádřování, komunikaci, nezávislost, plynulé myšlenky. Její barva je tyrkysová, symbolizuje rovnováhu, emoční stabilitu, harmonii a klid. Je to svěží barva, která má uklidňující účinky, barva lidí narozených v období od 21. března do 20. dubna, tj. ve znamení Berana.

Krční čakra je centrem lidských vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. Pátá čakra vytváří spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním, mezi našimi impulsy a reakcemi na ně. Přes krční čakru vyjadřujeme smích, pláč, pocity radosti, strachu, vzteku, přání, myšlení, názorů a vnímání našeho světa.

Při správné funkci páté čakry dokážeme jasně a volně komunikovat, jsme tvořiví a vnímaví. S úplně otevřenou čakrou vyjadřujeme otevřeně a bez obav své pocity, myšlenky a vnitřní poznatky. Naše vnitřní upřímnost vůči sobě samému i ostatním se projevuje v přímosti vašeho jednání. Nenecháváme se příliš ovlivňovat druhými, naopak si zachováváme vlastní nezávislost a svobodu. V případě disharmonie nebo blokády vznikají poruchy ve vyjadřování, patrné slabým, zastřeným hlasem (knedlík v krku), chrapotem až koktáním. Nízká sebedůvěra (propojení se třetí čakrou) nedovoluje zaujmout a vyjádřit vlastní názor. V opačném případě může být řeč hrubá, hlas silný a slova nemají obsah.

Umístění: je umístěna v oblasti krku.

Barva: tyrkysová.

Element: éter.

Smyslová funkce: sluch.

Základní princip: rezonance s Bytím, mluvení.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty