ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůKřišťál s inkluzemi - lodolit

Křišťál s inkluzemi - lodolit

Křišťál s inkluzemi je znám především pod označením lodolit. Často se o něm píše jako o „scénickém“ křišťálu, neboť inkluze různých minerálů v tomto křišťálu připomínají pohled oknem zelené zahrady či navozují obrazy vzdálených galaxií nebo podmořských korálových útesů. Odtud nese křišťál s inkluzemi též označení „kámen zahrad“.  A aby těch názvů tohoto nádherného kamene nebylo málo, často bývá nazýván „šamanským kamenem“, protože právě tento druh křišťálu mnozí léčitelé používají k navození vizionářské zkušenosti a pomoci při léčbě nemocí.

Křišťál s inkluzemi lodolit kolekce pro atlas kamenů

Minerální vlastnosti křišťálu s inkluzemi

Lodolit nebo-li křišťál s inkluzemi patří do skupiny silikátů. Křišťál je bezbarvá a dokonale čirá odrůda křemene, průhledný, skelného lesku, bez štěpnosti, s vysokou tvrdostí na Mohsově stupnici - má stupeň 7. Od běžného křišťálu se lodolit liší inkluzemi jiných minerálů, které mohou většinou zahrnovat hematit, živec, chlorid a mnoho dalších minerálních látek, jež způsobují kouzelné barevné scény uvnitř křišťálu - zelené, smetanově bílé, červené až šarlatově rudé, žluté, oranžové a jiné barvy. Chemická značka je stejná jako u křišťálu: SiO.

Křišťál s inkluzemi lodolit přívěsek stříbro 2 11

 

Metafyzické vlastnosti křišťálu s inkluzemi 

Kromě úžasných a univerzálních vlastností křišťálu jak na fyzické, tak i psychické rovině, má lodolit – křišťál s inkluzemi větší energii a silnější vibrace než běžný křišťál, a to díky inkluzím jiných minerálů, jejichž působení právě křišťál ještě umocňuje. Lodolit je silným ochranným a uklidňujícím kamenem; velmi účinně působí lodolit při léčbě emocionálních traumat, vzešlých ze vzpomínek na nepříjemné věci v raném dětství, které způsobují současný strach a stres. Křišťál s inkluzemi pomáhá utišit rozbouřené emoce, pomáhá zmírnit úzkostné a depresivní pocity a stavy.

Lodolit je výborným kamenem pro meditaci a chvíle kdy potřebujeme uklidnění. Lodolit je velmi silným kamenem pro pozitivní rozvoj na všech úrovních: duše, těla a mysli.

Křišťál s inkluzemi lodolit přívěsek stříbro 5 13

Užití křišťálu s inkluzemi 

Křišťál s inkluzemi - Lodolit je nejlépe používat jako ochranný kámen proti negativním energiím a lidem v našem okolí. Lodolit v sobě nese trochu mystické energie, pomáhá proto při lucidním snění a klidném spánku. Je velmi dobrým pomocníkem pro ty, kteří trpí stresem, úzkostmi, depresivními stavy a nočními můrami, protože lodolit pomáhá uvolnit se ze sevření strachu. Nejen jeho energie, ale i pohled do hloubky tohoto kamene, výrazně uklidňuje mysl i duši.  

Lodolit a harmonizace čaker

Lodolit silně podporuje svou energií korunní čakru.

Křišťál s inkluzemi lodolit přívěsek stříbro 6 13

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty