ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Buddha léčitel

Buddha léčitel

Krásná soška Buddhy léčitele, který drží misku s léčivým nektarem. Symbolika: Buddha léčitel přináší lidem vědomosti o léčení, je symbolem zdraví. Soška je vyrobena ze směsi drceného alabastru a pryskyřice. Výška je cca… více »

Dostupnost:
poslední  1 ks
Doručíme
Doručíme do úterý 26. 02.
Kód produktu:
X214994P
Vaše cena:
199 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Buddha léčitel

Krásná soška Buddhy léčitele, který drží misku s léčivým nektarem. Symbolika: Buddha léčitel přináší lidem vědomosti o léčení, je symbolem zdraví. Soška je vyrobena ze směsi drceného alabastru a pryskyřice. Výška je cca 9 cm.

Obvykle bývá zobrazován s modrou barvou kůže, pravá ruka je natažená, opřená o koleno, s prsty směřujícími vzhůru, dlaní otočenou směrem dopředu. V levé ruce drží Buddha misku s bylinami. Tibeťané věří, že Buddha lidem přináší vědomosti o medicíně a ve skutečnosti pravá ruka, která směřuje ven, znamená "udělení požehnání" lidstvu.

Buddha léčitel je uctívaný těmi, kteří hledají zdraví, a je častější v buddhistických chrámech a společenstvích Nepálu a Tibetu.

Buddha léčitel (v sanskrtu: Bhaisajyagura) představuje léčebný aspekt historického Buddhy Shakyamuni. Jeho vizualizace je modrá barva kůže, jako lapis lazuli. V pravé ruce obvykle drží větev slivoně myrobalán (známé i jako špendlíky), v levé ruce drží misku naplněnou léčivým nektarem. Představuje nadbytek tří "jedů": připoutanost, nenávist a nevědomost. Tyto negativní stavy mysli vedou k poruchám energie proudící v těle a tím vznikají fyzické a duševní příznaky onemocnění.
 

Buddha, v překladu probuzený, osvícený, je v buddhismu bytostí, která dosáhla dokonalé realizace, tzv. osvícení. Takové bytosti jsou osvobozeny od tzv. tří jedů mysli, tj. nevědomosti, hněvu a chtivosti a od utrpení. Podstatou bytí pro ně jsou charakteristické znaky bytí, což značí neuspokojivost, nestálost a nepodstatnost.

Kam umístit sošku v interiéru?

Buddha ve Feng Shui je symbolem štěstí, moudrosti, osvícení, hojnosti, prosperity a přináší pozitivní energii.
Soška se umísťuje podle toho, jaký význam má. Obecně se doporučuje umístit sošku minimálně několik centimetrů od země, naproti vstupním dveřím. Soška má zahánět negativní energii pronikající do domu. 
K Buddhovi je nutné chovat se s respektem. Pokud budete hladit Buddhovo břicho, podpoříte jeho účel, a sice zesílení pozitivní energie, splnění přání a tužeb, stále dobrou náladu a zahánění smůly.

Chcete umocnit příznivé působení sošky Buddhy na Váš domov? Nezapomeňte na pravidelné vykuřování Buddhy pomocí vonných tyčinek: vonné tyčinky

 

Související produkty