ÚvodVše o kamenechFeng ShuiJak používat křišťály a kameny ve Feng Shui

Jak používat křišťály a kameny ve Feng Shui

Jednou z nejlepších cest, jak zajistit prostřednictvím feng shui harmonii vašeho domova (nebo kanceláře, zahrady a apod.), je použití přírodních polodrahokamů a minerálů. Jsou to právě drahé kameny a krystaly, které umí vnést do vašich prostor silnou pozitivní feng shui energii. Řada těchto kamenů má ve feng shui specifický vliv na jednotlivé části našeho domova nebo jednotlivé oblasti našeho života.

Přírodní drahé a léčivé kameny jsou velmi účinné a navíc většinou opravdu krásné, nicméně v řadě případů jen jeden kamínek nestačí a je potřeba si jich pořídit více, často i od jednoho druhu. Někdy též bývá problém s jejich vhodným umístěním, polodrahokamy se třeba obtížněji zavěšují, nemají-li předem vyvrtaný otvor.

Feng shui polodrahokam a květiny

Feng shui křišťály a jejich použití

Velmi dobrým řešením jsou proto dnes velmi olíbené závěsné zabroušené krystaly z olovnatého skla, mající různé tvary a velikosti s řadou zabroušených plošek – tzv. Feng shui duhové křišťály. Protože se vyrábějí v řadě tvarů – koule, pyramida, sluníčko, měsíc, hvězdy apod.lze jimi řešit prakticky všechny konkrétní potřeby na harmonii vašeho domova i života. Ty nejkvalitnější z feng shui křišťálů na trhu jsou vyráběny známou firmou Swarovski.

Feng shui křišťály se používají mnoha způsoby a z mnoha důvodů. Můžete pověsit feng shui křišťálovou kouli (nebo jakýkoliv jiný tvar feng shui křišťálu) na slunném okně tak, aby váš prostor získal příznivou energii, nebo můžete použít feng shui křišťály na rozptýlení negativních energií v tmavých místnostech, chodbách a koutech, kam nedosáhne přirozený sluneční svit. Feng shui křišťály lze zavěsit buď jednotlivě, nejlépe na červenou šňůrku, která umocňuje jejich pozitivní působení –červená je barva vášně a vitality. A též tradiční a významnou barvou ve feng shui. Často se zavěšují tyto křišťály také na tzv. Feng Shui okenní závěsy, které umožňují zavěsit jeden i více tvarů. Pomalu rotující spirála s různými křišťály potom vyzařuje jejich energii všemi směry a nechává ji proudit vaším domovem. Jednotlivé tvary křišťálů budou podporovat vase konkrétní potřeby – například měsíc pomáhá ke klidu a nerušenému spánku. Postupem času si lze pořídit z takto zavěšených křišťálů i nádhernou dekoraci, která bude lahodit vašemu zraku svou hrou jiskřivých barev při odrazu světla na ploškách broušených křišťálů.

Feng shui duhové křišťály

Ale, i když budete mít  tyto feng shui křišťály jen viset v prosluněném okně, stejně budete sledovat nádhernou hru duhových světel ve vaší domácnosti, která vám bude navozovat pocit pohody a relaxace. A především k vám bude vnášet krásnou a pozitivní energii. Není nutné mít feng shui křišťál v každém okně, stačí, když  je umístítě v okně, které má nejvíce slunečního světla. Obdobně lze zavěsit jeden či vice křišťálů na větev stromu v zahradě, aby i zde jste se těšili z hry barev a pozitivní energie, kterou feng shui křišťál vnese do vaší zahrady.

 

Kde je vhodné použít feng shui křišťály:

v okně, kterým k nám proudí Sha Chi energie

v  dlouhé úzké chodbě nebo místnosti s nedostatečným nebo vůbec žádným přímým světlem

v tmavých koutech místností nebo silně zastíněných částech zahrady, ve kterých se obvykle shromažďuje nežádoucí  stagnující energie

v částech vašeho domu či bytu, ve kterých je příliš chaotické energie, jako jsou například malé prostory s mnoha dveřmi

v prostoru za vstupními dvěřmi tak, aby k vám jimi vstupovalo štěstí a harmonie (k tomuto účelu je nejvhodnější použít křišťál ve tvaru slunce nebo hvězdy).

Nezapomeňte čas od času očistit svoje křišťály od negativních energií, která se v nich může postupně nashromáždit; toto je velmi důležité, abyste je udrželi aktivní a vyzařující jen pozitivní energii. Očistu a dobití křišťálů můžete provést snadno pod proudem tekoucí vody. Chcete-li si být naprosto jistii, že jste je zbavili všech negativních energií, můžete je následně ještě očistit nejlepší možnou metodou – tedy vykuřováním. Postup naleznete zde.

To, že si pořídíte ať již přírodní kameny a polodrahokamy nebo feng-shui křišťály do vašeho domova, ještě neznamená, že okamžitě v něm bude hned druhý den vše v pořádku a váš domov bude prostoupen dobrou feng shui energií. Vždy je zapotřebí něco času – někdy méně, nekdy více, aby pozitivní energie prostoupila váš domov harmonií a pozitivní energií. A je třeba nechat jimi nechat ovlivnit svou mysl, aby i ona byla pozitivní a vyvážená. A je zapotřebí, aby byla posílena vaše osobní energie, nejen energie vašeho domova. Zkuste proto vedle použití feng shui křišťálů ve vašem domově použít i přírodní polodrahokamy, třeba ve formě šperků a sledujte, jestli zaznamenáte při nošení ať náramku nebo přívěsku s polodrahokamem pozitivní změnu ve vaší každodenní energetické hladině.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty