ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Buddha pro štěstí a prosperitu

Buddha pro štěstí a prosperitu

Krásná soška smějícího se Buddhy pro štěstí a prosperitu, oblečení má z brokátu. Symbolika: smějící se Buddha je symbolem štěstí, bohatství a prosperity. Soška je vyrobena z polyresinu, odolné pryskyřice. Hmotnost je… více »

Dostupnost:
poslední  3 ks
Doručíme
Doručíme do úterý 26. 02.
Kód produktu:
X218113P
Vaše cena:
649 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Buddha pro štěstí a prosperitu

Krásná soška smějícího se Buddhy pro štěstí a prosperitu, oblečení má z brokátu. Symbolika: smějící se Buddha je symbolem štěstí, bohatství a prosperity. Soška je vyrobena z polyresinu, odolné pryskyřice. Hmotnost je cca 530 g, rozměry: 21,5x16x13,5 cm.

Buddha pro štěstí a prosperitu. Ho Tai, jak je nazýván v čínštině, je často zaměňován s historickým Buddhou. Ho Tai není Buddha, ale jedná se o uctívaného čínského mnicha. Ho Tai byl proslulý svými buddhistickými kázáními a pytlem plným dárků, které nosil dětem, aby je odměnil za to, že se dozvěděli o Dharmě. Za touto zvláštní postavičkou buddhismu se opravdu skrývá skutečná historická postava. Jedná se o čínského buddhistického mnicha Čhci Cch‘, japonsky Keiši. Tento Bódhisattva je znám pod přezdívkou Putaj (Pu-taj) kterou získal podle plátěného pytle, se kterým putoval po celé zemi. V Číně je tedy znám jako Pu-tai nebo Budai, v Japonsku Hotei nebo Hotai a ve Vietnamu jako Bo Dai.

Ho Tai je často zobrazován v různých formách, a to buď s rukama nad hlavou, směřujícími k obloze, nebo často drží vak nebo ho má přes rameno. Ale bez ohledu na to, s čím je zobrazován, má vždycky šťastnou, rozesmátou tvář.

Šťastný Buddha je často (ale ne vždy) znázorněn s jednou nebo více z následujících charakteristik:
1. velké břicho
2. plešatá hlava
3. plášť odhalující hrudník
4. široký osobitý úsměv
5. velký pytel
6. miska, tradiční symbol, který v buddhismu značí bohatství.

Ho Tai je symbolem radosti, štěstí, prosperity a bohatství. Neměl by proto chybět v žádné domácnosti a kanceláři.

Kam umístit sošku v interiéru?

Buddha ve Feng Shui je symbolem štěstí, moudrosti, osvícení, hojnosti, prosperity a přináší pozitivní energii.
Obecně se doporučuje umístit sošku minimálně několik centimetrů od země, naproti vstupním dveřím. Soška má zahánět negativní energii pronikající do domu. K Buddhovi je nutné chovat se s respektem. Pokud budete hladit Buddhovo břicho, podpoříte jeho účel, a sice zesílení pozitivní energie, splnění přání a tužeb, stále dobrou náladu a zahánění smůly.

Chcete umocnit příznivé působení sošky Buddhy na Váš domov? Nezapomeňte na pravidelné vykuřování Buddhy pomocí vonných tyčinek: vonné tyčinky

 

Související produkty