ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Feng Shui soška Ganéša z alabastru

Feng Shui soška Ganéša z alabastru

Krásná Ganéša soška z alabastru, boha s hlavou slona, který je synem boha Šivy a bohyně Párvátí. Soška je vyrobena ze směsi alabastru a polyresinu, odolné pryskyřice. Výška je cca 17 cm.  Podle hindské mytologie je… více »

Dostupnost:
poslední  4 ks
Doručíme
Doručíme do čtvrtka 02. 05.
Kód produktu:
X214988P
Vaše cena:
499 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Feng Shui soška Ganéša z alabastru

Krásná Ganéša soška z alabastru, boha s hlavou slona, který je synem boha Šivy a bohyně Párvátí. Soška je vyrobena ze směsi alabastru a polyresinu, odolné pryskyřice. Výška je cca 17 cm. 

Podle hindské mytologie je Ganéša synem boha Šivy a bohyně Párvátí, je pánem všech atomů a energií, které tvoří vesmír. Vesmír by byl v chaosu, kdyby neexistoval žádný nejvyšší zákon řídící rozmanité části, které ho tvoří. Vesmírem proniká Ganéša jako nejvyšší, všudypřítomné vědomí, přinášející pořádek. Přesto, že se jedná o beztvaré božství, je uctíván v podobě slona, protože vyjádření v podobě slov je nestálé a časem se mění. 

Velké břicho Ganéši symbolizuje štědrost, zvednutá ruka představuje ochranu, spuštěná ruka dlaní směřující ven symbolizuje skutečnost, že se jednoho dne všichni vrátí zpět zemi. Jediný kel značí jednoznačnost.
Myš symbolizuje touhu a schopnost boha Ganéša dosáhnout každého koutku mysli.
Zakřivená ulita symbolizuje volání k modlitbě.

Proč bychom měli mít doma nebo v kanceláři sošky představující božstvo? Pomůže nám soška k přátelství, lásce, ochraně?

Stejně jako při použití jakéhokoliv jiného Feng Shui symbolu, ať už božstva, květin nebo zvířat, je nutné se nejprve řídit vlastní intuicí, zálibami, vytýčenými cíli. Neexistují žádná vhodnější pravidla pro výzdobu domu specifickými symboly než taková, která se řídí tím, jaké symboly kdo z nás má rád, kterým věří a které vyznává.

Symbolika slona
  
Slon ve Feng Shui představuje symbol krásy, tiché síly, majestátnosti a laskavosti. Přesto, že sloni jsou v dnešní době největšími žijícími suchozemskými savci, jejich energie je vždy laskavá. 
Slon jako Feng Shui symbol by měl zajistit ochranu, štěstí a moudrost. Obvykle je slon vyobrazován s chobotem směřujícím vzhůru, jako symbol přátelství, lásky a štěstí.Pokud má slon sloužit jako symbol plodnosti, měl by mít chobot směrem dolů. Proč právě tak? Existuje několik vysvětlení. Jedním z nich je to, že slon takto hromadí energii a že může odstrkávat různé překážky.
Slon je též považován za symbol moudrosti a vědění. Je jedním z posvátných zvířat v buddhismu a často zobrazován v indické mytologii. Může být použit jako talisman pro všechny, kdo studují a chtějí poznávat. 
Vzhledem ke své síle, představuje slon symbol ochrany a stability a může být použit u vchodu do domu či kanceláře jako ochranný prvek. 
Slon jako ochránce lásky a manželství by měl v podobě sošky stát v ložnici.

Legendy  

Podle buddhistické legendy se před narozením Gautama Siddharthy, tj. Buddhy zjevil před jeho matkou bílý slon. 
V hinduismu slon reprezentuje bohatství, moudrost a pomoc během strádání. 
Mít doma sloní božstvo ve formě figurky nebo přívěsku přináší štěstí.

Chcete umocnit příznivé působení sošky Buddhy na Váš domov? Nezapomeňte na pravidelné vykuřování Buddhy pomocí vonných tyčinek: vonné tyčinky

Související produkty