ÚvodVše o kamenechKameny dle ZvěrokruhuŠtír v barvomluvě červené

Štír v barvomluvě červené

                                                                    tír_blog

Lidem narozeným v období od 24. října až 22. listopadu, tedy ŠTÍRŮM, jsou tradičně přiřazeny červené drahé kameny.
 
Štír patří mezi vodní znamení, kterému vládne Pluto. Typickými vlastnostmi znamení Štíra jsou houževnatost, jasné myšlení, bystrost a přesný odhad situace. Bývají povahy tiché, a díky panovačnosti se často drží stranou. Jsou bojovní, svárliví a nekompromisní, ale trpěliví.

Drahé kameny pro znamení Štíra

Nejvhodnějšími drahými kameny pro znamení Štíra jsou: achát, akvamarín, ametyst, býčí oko, beryl, Boji a Moqui kameny, čaroit, dioptas, chryzopras, jaspis, granát, hematit, karneol, křišťál s turmalínem, kunzit (růžový i zelený), magnetit, malachit, měsíční kámen, obsidián, obsidián apačské slzy, onyx, rodochrozit, rubín, růženín, spinel, topaz, turmalín červený a černý.

Červené (a také růžové) kameny ztělesňují vášeň, energii, sílu ohně, odvahu a lásku. Růžové kameny umocňují lásku a romantiku.
Červená je barvou vášně, energie a života. Je barvou motivace, ohně a krve. Pocitově je velmi intenzivní a ovlivňuje tím, že dokáže zvýšit krevní tlak a urychluje metabolismus. Červená = výzva k akci, je barvou bojového pokřiku a znamením varování. Vzrušuje, vyvolává nadšení, dává energii. Je barvou osobních kamenů lidí narozených v polovině podzimu, tj. od 24. října do 22. listopadu, ve znamení ŠTÍRA.
Červená umocňuje, pozvedává, pohlcuje. Potlačuje apatii, dává věcem spád, je akcí, je pohonem, je vhodná ve všech situacích, které vyžadují vášeň, aktivitu a zapojení se. Červený paprsek přináší sebevědomí postavené na nebojácnosti a potlačuje váhání a pochybnosti o sobě.


Kdy potřebujete jasně červené kameny?
Vždy, když je potřeba podpořit akci, zvýšit energii, přesvědčení, podpořit odvahu, stát se nebojácným, být statečným, zvýšit vnitřní sílu a úspěch. Tyto kameny použijte jako pomocníky k dosažení sebevědomí, úspěchu a vytčených cílů.

                                     rubín prsten                        jaspis-cerveny-11


Drahé kameny světlejších červených odstínů (s příměsí oranžové) až růžové zmírňují vášeň, která se tak stává jemnější. Růžová je paprskem odhodlání, nasazení a péče. Růžová = láska. Je barvou uklidnění, vhodná k potlačení hněvu a odporu. Růžové kameny jsou talismany pro novou lásku, romantiku a nové vztahy, zejména růžový safír, růženín, cinabarit a morganit. Světlejší červené kameny použijte pro zvýšení věrnosti, oddanosti, nalezení nové lásky, partnera. Tyto kamínky jsou vhodné pro zvýšení romantiky, smyslnosti, potlačují trápení a pomáhají vypořádat se s nešťastnou a ztracenou láskou.

                          ruzenin-naramek-extra-strapaty-11                         cinabarit-privesek-stribro-ls-345-11

Tmavě červené kameny v sobě zahrnují i tóny hnědé nebo černé. Síla červeného paprsku však není utlumena, ale je spíše umocněna silnými podtexty síly a tajemství. Jsou to kameny silné, odolné a trvalé energie a tiché vášně.  Používají se pro zvýšení houževnatosti, fyzického úsilí, oddanosti a schopnosti vidět svět v jeho vážnosti a důležitosti. Jsou barvou spíše mužskou, na rozdíl od růžové, která ztělesňuje ženské aspekty. 
Tmavě červené kameny pomáhají budovat a najít oddanost, zvyšují starostlivost, potlačují lhostejnost a pomáhají při utváření nových vztahů a dosažení něčeho důležitého. Jsou talismany pro hlubokou vášeň v našem životě.  

 

                                 l1_38                      granat-naramek-sekany-siroky-11_1

I když jsou červené drahé kameny, polodrahokamy a krystaly určeny především lidem narozeným ve znamení Štíra, tak to neznamená, že je nemůže mít někdo jiný, a to zejména pro jejich pozitivní účinky v oblasti fyzické, duševní a duchovní, ale třeba i jen tak, třeba proto, že jsou krásné, nebo pro radost a potěšení!

Léčivé kameny Nefertitis.cz

http://www.nefertitis.cz/

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty