ÚvodVše o kamenechVlastnosti a účinky kamenůTalismany lásky

Talismany lásky

Slovo „talisman“ pochází z arabského slova „talsam“ nebo z obdobného řeckého slova „telesma“ a znamená „dokončení, náboženský obřad“. Talisman by měl svými určitými magickými vlastnostmi zajistit štěstí a ochranu svému vlastníku na rozdíl od amuletu, který chrání svého majitele od zla a před nebezpečím.

ametyst-druza-srdicko-privesek-stribro-ls-220-11_1opalit-andel-strazce-soska-mala-11ametyst-kyvadlo-j-11ruzenin-stromecek-stesti-vetsi-11ryolit-tromlovany-12Thulit růžový LS 11 11

Talismany se používaly ve středověké medicíně, i když velmi zřídka přímo k léčbě, zejména z důvodu existence celé řady tehdejších léčiv. Historické prameny uvádí použití talismanů např. k zajištění početí dítěte.

Láska je chápána především jako silný citový vztah mezi dvěma lidmi, založený na vzájemné znalosti a důvěře. Zahrnuje přitažlivost, touhu, obdiv, náklonnost, odevzdanost...
V České republice je za svátek zamilovaných považován 1. květen.

AMETYST = vášeň, láska, pokora, porozumění a představivost

Tradičně je ametyst spojován s únorem, měsícem, který Římané věnovali Neptunovi, bohu moří, oceánů a veškerých vod. Jedná se též o kámen svatého Valentina a věrné lásky, nese v sobě energii ohně a vášně, tvořivost a logiku střídmosti a střízlivosti. Je vhodným dárkem pro partnery, v podobě kamínku nebo šperku. Je-li darován jako prstýnek, je považován za kámen věrnosti a v podobě medailonku může přivolat zpět ztracenou lásku.

RŮŽENÍN = symbol lásky, krásy a uzdravování, kámen něhy a smyslnosti

Růžová barva je barvou nové lásky, nové romantiky a nových vztahů. Podporuje smyslnost, může pomoci překonat zármutek, zlepšit péči o druhé a schopnost druhým dávat lásku.
Růženín je kamenem bezpodmínečné lásky, podporuje energii soucitu, něhy a porozumění. Harmonizuje srdeční čakru, tiší citové rány, obavy a zlobu. Podporuje přirozenou lásku mezi partnery, schopnost ji dávat a přijímat. Růženín je tradičním talismanem vztahů partnerských, rodinných a přátelských. Růženín se v antice používal jako součást obličejových masek pro zkrášlování. Egypťané jej používali k čištění pleti a zmírnění vrásek.
Růženín posiluje romantické vztahy, umístěný v rohu místnosti podporuje harmonii a důvěru a posiluje bezpodmínečnou lásku.
Vynikajícím talismanem může být např. anděl strážný, jehož jméno je Ariel nebo Hariel a je určen pro ty, kdo se narodili ve znamení Blíženců nebo Štíra.

RŮŽOVÝ THULIT (zoisit s manganem)

Thulit je talismanem pro nové vztahy nejen partnerské, ale i pro přátelství, pomáhá potlačit plachost, stydlivost, navozuje klid a sebejistotu. Stejně jako růženín, je thulit kamenem bezpodmínečné lásky, harmonizuje srdeční čakru a posiluje pozitivní emoce.

RYOLIT – mexické ptačí oko

Ryolit podporuje pozitivní změnu a komunikaci, zvyšuje schopnost naslouchat druhým a rozumět tomu, co říkají a tím mírní případné konflikty. Je kamenem emocionální rovnováhy, potlačuje negativitu a tím pomůže vidět a poznat pozitivní věci.
Ryolit harmonizuje čakru solar plexu a čakru hrdla, čímž pomáhá zvýšit schopnost učit se, schopnost nastavit hranice a budovat sebevědomí a sebekontrolu.
Používá se k hojení srdce a mysli, pomáhá najít správnou cestu k uskutečnění vlastních záměrů. Rezonuje s frekvencí lásky, soucitu a laskavosti a je ztělesněním harmonických vztahů.

OPALIT

Opalit je syntetický kámen (respektive sklo) někdy nazývaný také opalizující fluorit nebo nachový opál. Typická je pro něj mléčná nebo duhová barva.
Harmonizuje čelní a korunní čakru, vyrovnává síly Jin a Jang, tedy temnotu a světlo, dva doplňující se opaky spojené do jednoho celku. Jin symbolizuje ženskost, tmu a pasivní sílu a Jang symbolizuje mužnost, světlou a tvořivou sílu. 
Opalit je považován za kámen lásky, vhodný pro upevnění vzájemných romantických vztahů a věrnosti.
Používá se pro zvýšení sebevědomí, smyslu pro hodnotu a pochopení smyslu bytí, pro schopnost čelit obavám, přináší klid a vyrovnanost.

Přečtěte si též náš článek o Andělské říši a vyberte si pro sebe nebo pro toho, na kom vám záleží, koho máte rádi andělíčka strážného. Vybírat můžete podle data narození a/nebo podle barvy: 
https://www.nefertitis.cz/andelska-rise/

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty